SLUJBA LA GULIOAIA

Viața parohiei August 26, 2012

Duminică,  26 august  2012 a fost un moment de bucurie pentru credincioșii din filia Gulioaia , com. Dângeni , deoarece intr-un cadru natural ,respectiv într-o livadă , au fost săvârșite Rugaciunile Dimineții, Acatistul Domnului nostru Iisus Hristos , o slujba pentru sănătatea celor viii și o slujbă de pomenire a celor adormiți. Acest cătun este filia  Parohiei George Coșbuc .Recent s-au început demersurile tehnice pentru realizarea construcției  unei biserici în centrul satului.  Familia Gaftoniuc Gheorghe și Anișoara au donat o suprafată de teren de 685 mp pentru realizarea acestui proiect. Mulțumiri deosebite membrilor acestei familii , asigurându-i de pomenirea lor la Sf.Altar, dar și P.C.Pr. Protopop Lucian Leonte pentru sprijinul financiar acordat pentru realizarea actelor în vederea autorizării lucrărilor . Sperăm ca într-un timp cât mai scurt să finalizăm actele și să începem efectiv lucrările.

Pr.Laurențiu Hapenciuc